هیات اتریشی به ایران سفر کردند

۱۹ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶ کد : ۲۲۴۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۰
در راستای توسعه و همکاری های دوجانبه با کشور اتریش، و سفر هیاتی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر خرداد ماه 1393 به کشورهای آلمان و اتریش، هیاتی از اساتید دانشگاه تکنیک مونتان اتریش...
 هیات اتریشی به ایران سفر کردند
در راستای توسعه و همکاری های دوجانبه با کشور اتریش،  و سفر هیاتی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر خرداد ماه 1393 به کشورهای آلمان و اتریش، هیاتی از اساتید دانشگاه تکنیک مونتان اتریش، به سرپرستی آقای پروفسور هوبرت دورشتین (Dürrstein Hubert)، مدیر آژانس همکاری‌های بین المللی در آموزش، و پژوهش (OeAD) آن کشور به منظور بازدید رسمی و از تاریخ 17 آبان ماه 1393 به ایران سفر کرده اند.
     در این سفر که با هدف گسترش همکاری های علمی، آموزشی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و   آژانس همکاری‌های بین المللی در آموزش، علم و پژوهش (OeAD)، و نیز توسعه همکاری های بین دانشگاهی دو کشور انجام شد، اعضای هیات از دانشگاه های صنعتی شریف، تربیت مدرس، دانشگاه شهید چمران اهواز و شیراز دیدار خواهند کرد.
         در برنامه های تنظیم شده برای بازدید و ملاقات های هیات یادشده، اعضای هیات صبح روز یکشنبه مورخ 18/8/1393 با آقای دکتر سالار آملی، قایم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی و جمعی از شخصیت های علمی و مقامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و روسا ی دانشگاه ها ی خواجه نصیر الدین طوسی، علمی، کاربردی و فنی، حرفه ای، و نمایندگان دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی امیر کبیر، علم و صنعت ایران، الزهرا(س)، و.... دیدار کردند.
      در این دیدار، آقای دکتر سالار آملی، قایم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی ضمن اشاره بر اهمیت همکاری های مشترک بر حوزه های همکاری بین دو کشور به ویژه در زمینه اجرای دوره های مشترک در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد، انجام پروژه ها ی مشترک، دوره های فرصت مطالعاتی، و دوره های آموزشی 6 تا 9 ماهه،  تاکید کردند.
      آقای دکتر سالار، امضای یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های علمی، آموزشی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آژانس همکاری‌های بین المللی در آموزش و پژوهش (OeAD)، در آتیه ای نزدیک را بستری مناسب برای حمایت از همکاری های بین دانشگاهی دانستند.
روفسور هوبرت دورشتین (Dürrstein Hubert)، مدیر آژانس همکاری‌های بین المللی در آموزش و پژوهش (OeAD)، نیز انجام این سفر را فرصتی بزرگ در جهت توسعه همکاری های بین دو کشور دانسته برای امضای یادداشت تفاهم همکاری در طول چند ماه آینده، اظهار تمایل کردند.
آقای دورشتین، اصلی ترین روش رویارویی با چالش های توسعه را، گسترش همکاری های بین المللی دانسته و اجرای تحقیقات، طراحی و اجرای  برنامه های مشترک در مقاطع دکتراو کارشناسی ارشد، را  به منظور دستیابی دو کشور به منافع همکاری مشترک، ضروری دانستند.
شایان ذکر است بعد از  این جلسه ، جلسه دیگری با حضور اعضای هیات، آقای دکتر منصوری و برخی نمایندگان دانشگاههای محوری  برگزار شد که در آن برنامه های مرکز همکاری های علمی و طرح جندی شاپور معرفی شد.