قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل :برای تحرک بخشی به دیپلماسی علمی ،روابط عمومی دانشگاهها باید تصویری درست از دستاوردهای علمی را به دنیا ارائه کنند

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۷ کد : ۲۰۰ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۴۸
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی و بین المللی این وزارت با اشاره به اینکه فعالیت روابط عمومی ها در حوزه قدرت نرم و نفوذ به افکار عمومی ملی و فراملی است بر نقش ویژه روابط عمومی دانشگاهها درتحقق دیپلماسی علمی تاکید کرد .
قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل :برای تحرک بخشی به دیپلماسی علمی ،روابط عمومی دانشگاهها باید تصویری درست از دستاوردهای علمی را به دنیا ارائه کنند

قائم مقام وزیر علوم  در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی و بین المللی این وزارت با اشاره به اینکه فعالیت روابط عمومی ها در حوزه قدرت نرم و نفوذ به افکار عمومی ملی و فراملی است بر نقش ویژه روابط عمومی دانشگاهها درتحقق دیپلماسی علمی تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر حسین سالار آملی در جمع مدیران روابط عمومی های دانشگاههای سراسر کشور اظهار داشت : در دو سال اخیر توجه به دیپلماسی علمی ،افزایش همکاری های علمی با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی  معتبر جهان ، صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان رشد مطلوبی داشته است و ما شاهد افزایش رفت و آمدهای هیئت های دانشگاهی خارجی و  انعقاد قراردادهای متعدد بین المللی بین دانشگاهی بوده ایم .
وی افزود : تعامل با دانشگاههای معتبر دنیا در نقاط مختلف در دستور کار وزارت علوم قرار دارد ولی کشورهای آلمان و چین برای تبادل دانش و تکنولوژی و کشورهای همسایه مانند آذربایجان ، افغانستان ، عراق و تاجیکستان برای همکاریهای آموزشی و دانشجویی در اولویت قرار دارند.
         قائم مقام وزیر علوم  در اموربین الملل با تاکید بر پتانسیل بالای دانشگاههای کشور و افزایش سرمایه اجتماعی کشور از مسیر همکاریهای بین المللی گفت : باید زمینه و بستر لازم  را برای استفاده بهینه دانشگاهها از شرایط پسا تحریم فراهم کنیم.

وی افزود : تولید محتوا و ارائه اطلاعات دانشگاهها به زبان های بین المللی  و ارائه تصویری درست از دستاوردهای علمی و فناوری کشور جمله کمک هایی است که روابط عمومی دانشگاهها می توانند در توسعه همکاریهای علمی دانشگاهها فراهم کنند.