هفدهمین کارگاه فرآیندهای تصادفی کاربردی با حضور استادانی از ایران، آمریکا و هند دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

۱۶ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۸ کد : ۱۵۸۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۰
هفدهمین کارگاه فرآیندهای تصادفی کاربردی، با حضور استادان و دانشجویانی از دانشگاه‌های کشور، دردانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصفیه محمودی دبیر اجرایی این رویدا...
هفدهمین کارگاه فرآیندهای تصادفی کاربردی، با حضور استادان و دانشجویانی از دانشگاه‌های کشور، دردانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصفیه محمودی دبیر اجرایی این رویداد علمی، هدف اصلی از برگزاری این کارگاه را تبادل تازه ترین اطلاعات در زمینه فرآیندهای تصادفی کاربردی عنوان کرد و گفت: استادان و محققانی که تحقیقات آن ها مرتبط با رشته‌های وابسته به این زمینه علمی است، اطلاعات خود را دراین کارگاه به اشتراک گذاشته و موجب افزایش انگیزه دانشجویان دکترا در رشته‌هایی همچون آمار، ریاضی کاربردی، برق و دیگر رشته‌های مهندسی مرتبط با این موضوع می‌شوند.
وی با اشاره به حضور 45 استاد و دانشجوی دکترا، افزود: 5 تن از استادان ایرانی و 2 استاد از کشورهای آمریکا و هند، در حال ارائه 20 جلسه آموزشی و پژوهشی دراین کارگاه هستند و میزگرد تخصصی تحقیق در فرآیندهای تصادفی کاربردی نیز به منظور مطرح کردن مشکلات تحقیقاتی و بررسی دلایل افت انگیزه دانشجویان و محققان این رشته تشکیل خواهد شد.
عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان، ارائه سوالات باز و مطرح کردن موضوعات تحقیقاتی مناسب به محققان جوان این رشته را ازجمله خصوصیات هفدهمین کارگاه فرآیندهای تصادفی کاربردی بیان کرد و ادامه داد: این کارگاه فرصتی مناسب برای آشنایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با استادان جدید ایجاد کرده است.
گفتنی است هفدهمین کارگاه فرآیندهای تصادفی کاربردی، به همت دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان، دراین دانشگاه برگزار شد.​