نشست کارگروه مشترک جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه های علوم و تحقیقات فناوری و ابداعات برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۸ کد : ۱۵۶۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۹
در دیدار هیات اعزامی کشور مانبا مسئولان کمیسیون آموزش و علوم و فناوری اتحادیه اروپا و مسئولان آموزش عالی بلژیک، تصمیمات جدیدی برای توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتحادیه اروپا اتخاذ شد.هیات علمی و فناو...
نشست کارگروه مشترک جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه های علوم و تحقیقات فناوری و ابداعات برگزار شد
هیئت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران به ریاست دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با سفر به بلژیک با مسئولان  کمیسیون آموزش و علوم و فناوری اتحادیه اروپا و مسئولان آموزش عالی بلژیک دیدار و گفتگو کردند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  هیئت اعزامی از کشورمان متشکل از نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از مراکز علمی کشور است و انجام پروژه‌های مشترک دانشگاهی، توسعه همکاریهای دو جانبه علمی و تبادل استاد و دانشجو و راه‌اندازی کرسی‌های زبان فارسی محورهای این  مذاکرات است.
بر اساس این گزارش، در دیدار هیئت اعزامی علم و فناوری ایران با اداره کل تحقیقات و ابداعات کمیسیون اروپا ، روند فعالیت گذشته جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا در زمینه همکاریهای دو جانبه علم و فناوری مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات جدیدی برای توسعه همکاریهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا اتخاذ شد. 
در این ملاقات که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در حوزه شنگن انجام شد، مسیر توسعه همکاریهای علم و فناوری در بخش‌های تحقیقاتی تربیت نیروی انسانی و محیط زیست بررسی شد و طرفین توافق کردند اقدامات مشترکی در این راستا در آینده نزدیک انجام پذیرد. ​
​​