نخستین کنگره بین المللی سربداران به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود

۲۴ آذر ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۴ کد : ۱۵۱۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۰
دانشگاه حکیم سبزواری در آذر ماه 1394،‌ میزبان برگزاری نخستین کنگره بین المللی  سربداران در شهر سبزوار خواهد بود. دکتر جواد حدادنیا، دبیر کنگره بین المللی سربداران و رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت...

​دانشگاه حکیم سبزواری در آذر ماه 1394،‌ میزبان برگزاری نخستین کنگره بین المللی  سربداران در شهر سبزوار خواهد بود.

دکتر جواد حدادنیا، دبیر کنگره بین المللی سربداران و رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفتند: کنگره بین المللی سربداران در  سه بخش مستقل با عناوین همایش علمی، جشنواره آیین و هنر و جشنواره فرهنگ و ادب برگزار خواهد شد. رییس دانشگاه حکیم سبزواری افزود: تاکنون،‌ ۱۸ دانشگاه ایرانی، آمادگی خود را برای پشتیبانی و همراهی دانشگاه حکیم در اجرای این همایش بین المللی به صورت کتبی اعلام کرده اند که این خود، موفقیت بزرگی برای جامعه دانشگاهی شهرستان می باشد.

دبیر کنگره با اشاره به اهمیت فرهنگ در توسعه تعاملات بین المللی و استفاده از این ظرفیت برای تقویت همکاری های علمی بین المللی اظهار داشتند: فرهنگ با کارکرد چندگانه خود می تواند نقشی کلیدی در بستر سازی، ایجاد و توسعه همکاری میان ملت های مختلف داشته باشد. ما تلاش کردیم با بین المللی کردن این کنگره، از فرهنگ مقاومت به عنوان درگاهی برای توسعه تعاملات فرهنگی به ویژه در زمینه همکاری های علمی بین المللی استفاده کنیم.

دکتر حداد نیا تاکید کردند: نهادهای علمی و فرهنگی به ویژه وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می توانند در این حوزه، کمک های فراوان و شایسته ای به ما کنند. لذا ما ضمن مکاتبه با مسئولان این نهادها، دست یاری و کمک خود را به همه عزیزان از جمله استادان،‌ دانشجویان،‌ محققان و رایزنان علمی و فرهنگی که می توانند به ما یاری برسانند،‌ دراز می کنیم.

شایان ذکر است کنگره بین المللی سربداران در تاریخ 26 و 27 آذرماه 1394 در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای اطلاع بیشتر از این کنگره به تارنمای کنگره به نشانی http://cnf.hsu.ac.ir/sarbedaran/fa مراجعه کنند.

 ​