نخستین نشست کمیته علمی ایران و ایتالیا برگزار شد

۱۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۲ کد : ۱۵۱۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۱
نخستین نشست کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا پس از دو روز رایزنی به کار خود پایان داد. همزمان با دیدار اعضای هیات ایتالیایی با جناب آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز ...
نخستین نشست کمیته علمی ایران و ایتالیا برگزار شد
نخستین نشست کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا پس از دو روز رایزنی به کار خود پایان داد.

همزمان با دیدار اعضای هیات ایتالیایی با جناب آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکای های علمی بین المللی در صبح روز یک شنبه مورخ 15/01/1395، نخستین نشست کمیته ایران و ایتالیا کار خود را آغاز کرد. در این دیدار، طرف ایتالیایی به سفر خانم پروفسور جیانینی، وزیر آموزش، دانشگاه ها و تحقیقات آن کشور  در معیت رییس جمهور ایتالیا به ایران در 24 فروردین 1395 اشاره کرد. طرف ایتالیایی، هدف از نشست کمیته مشترک را تدوین برنامه ای مشخص و دقیق برای همکاری بین دو کشور در زمینه های تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و نیز همکاری در زمینه اعطای مدرک مشترک اعلام کرد.

در ادامه، نشست فنی و تخصصی کمیته مشترک به ریاست آقای دکتر احمدی، معاون محترم پژوهشی و فناوری وزارت متبوع و مشارکت اعضای کمیته و تنی چند از مدعوین برگزار شد. تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و انجام طرح های مشترک تحقیقاتی بر اساس ماده های 3 و 4 یادداشت تفاهم بین وزیران علوم دو کشور، مهمترین محورهای مذاکرات دو طرف در طی این نشست بود.

کمیته در روز دوشنبه با تدوین «برنامه چارچوب اجرایی تبادلات مشترک برای سال های 2018-2016» به کار خود پایان داد.

شایان ذکر است کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا بر اساس یادداشت تفاهم همکاری های دانشگاهی، علمی و فناوری، بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش، دانشگاه ها و تحقیقات جمهوری ایتالیا، که در تاریخ 29 شهریورماه 1394 به امضای دو کشور رسید، تشکیل شده است.