تأکید مسئولان دانشگاه اتونومای مادرید بر همکاری با دانشگاه شهید چمران اهواز

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۹ کد : ۱۳۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۲
مدیر همکاری‌های علمی و بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری نشست "مشاهده برای مدیران سطوح بالا"در دانشگاه اوتونامای مادرید کشور اسپانیا، گفت: مسئولان این دانشگاه خواستار همکاری‌های ع...
 تأکید مسئولان دانشگاه اتونومای مادرید بر همکاری با دانشگاه شهید چمران اهواز
مدیر همکاری‌های علمی و بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری نشست "مشاهده برای مدیران سطوح بالا"در دانشگاه اوتونامای مادرید کشور اسپانیا، گفت: مسئولان این دانشگاه خواستار همکاری‌های علمی و پژوهشی بین این دو دانشگاه شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر کریم لویمی مطلق دراین‌باره بیان کرد: در این نشست مدیران روابط بین‌الملل دانشگاه‌های ایرانی به معرفی ظرفیت‌های دانشگاه‌های خود پرداختند که اعلام ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز، مقدمات امضای تفاهم‌نامه‌ بین دو دانشگاه را فراهم کرد.

در سومین روز از نشست"مشاهده برای مدیران سطوح بالا" که در دانشگاه اوتونامای مادرید برگزار شد، مسئولان شش دانشگاه ایرانی به همراه نماینده دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه کارلوس سوم اسپانیا، به گفتگو و تبادل‌نظر درباره شیوه‌های گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی پرداختند.

در این نشست سه‌ساعته نمایندگان دانشگاه‌های ایران و اسپانیا، شیوه‌های گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی و اجرای پروژه‌های علمی مشترک را موردبررسی قراردادند.

از دیگر موضوعات موردبحث در این نشست می‌توان به ارائه پیشنهاد همکاری برای تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مشترک علمی اشاره کرد.

گفتنی است دیدار با سفیر ایران در اسپانیا در محل سفارت، از دیگر برنامه‌ها بود که این دیدار ضمن معرفی دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این نشست و ارائه بروشورهایی به مسئولان سفارت، تفاهم‌نامه‌ی مشترکی میان شش دانشگاه ایرانی در حوزه بین‌المللی شدن به منظور هم‌افزایی در برگزاری دوره‌ها و برنامه‌های مشترک برای دانشجویان‌خارجی، برگزاری‌کارگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی مشترک، چاپ کتاب‌های مشترک به زبان‌های گوناگون، همکاری در جذب بودجه‌های پژوهشی از نهاد‌های بین‌المللی و تبادل تجربیات در زمینه‌های همکاری با دانشگاه‌ها و پژوهشکد‌ه‌های کشورهای مختلف منعقد شد.

هم‌چنین، محمدحسن فدایی‌فر سفیر ایران و علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی سفارت، ضمن استقبال از ایجاد فضای همکاری، در خصوص فراهم نمودن شرایط برقراری روابط میان دانشگاه‌های ایران و اسپانیا قول مساعد دادند.

در حاشیه این نشست هدایایی از سوی دکتر خواجه رییس دانشگاه شهید چمران اهواز به سفیر ایران اهدا شد و همچنین ضیافتی به مناسبت حضور هیئت بلندپایه ایرانی در محل سفارت با حضور جمعی از دانشگاهیان و اندیشمندان ایران‌شناس اسپانیایی برای بحث و تبادل‌نظر برگزار گردید.