قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل بر تقویت دیپلماسی قرآنی تاکید کرد

۲۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۱ کد : ۱۳۲۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۲
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: باید با تقویت دیپلماسی قرآنی، رحمانیّت و عقلانیّت اسلام را در دنیا ترویج کنیم.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر حسین سالار آملی در همایش توسعه آموزش و پژو...
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل بر تقویت دیپلماسی قرآنی تاکید کرد
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: باید با تقویت دیپلماسی قرآنی، رحمانیّت و عقلانیّت اسلام را در دنیا ترویج کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر حسین سالار آملی در همایش توسعه آموزش و پژوهش قرآنی اظهار داشت: با افزایش خشونت های ناشی از قرائت وهابی و سّلفی در دنیا  ، علاقه مندی اندیشمندان دنیا به آشنایی با قرائت رحمانی و عقلانی از اسلام در حال گسترش است و ما باید با افزایش تعامل بین المللی به این نیاز پاسخ بدهیم.
وی افزود: باید با افزایش انتشار نشریات علمی پژوهشی قرآنی بین المللی،برگزاری همایش های بین المللی قرآنی، دعوت از چهره های برجسته  بین المللی قرآنی و ایجاد سامانه های مجازی در ارتباطات بین المللی قرآن در دنیا سهم بیشتری داشته باشم. 
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، ایجاد  بانک اطلاعات نخبگان قرآنی ، شناسایی نشریات علوم قرآنی به زبان های غیر فارسی،ارسال خبرنامه به فعالان قرآنی داخل و خارج از کشور را از اقدامات کارگروه بین الملل کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش آموزش  قرآنی ذکر کرد.
دکتر سالار آملی در پایان  اظهار داشت: در سال های اخیر با اتکا به توان داخلی دستاوردهای بزرگی درعلم و فناوری کشور از جمله علوم قرآنی داشتیم که باید با تقویت دیپلماسی علمی این دانش را  در سطح منطقه ای و جهانی عرضه کنیم.​