قائم مقام وزیر علوم خواستار تهیه برنامه اقدام بنیاد علمی اکو شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۸ کد : ۱۳۱۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۱
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ملاقات با رییس بنیاد علمی اکو بر لزوم تهیه برنامه اقدام این بنیاد و گسترش همکاری های علمی در سازمان همکاری های اقتصادی تاکید کرد.دکتر حسین سالار آملی...
قائم مقام وزیر علوم خواستار تهیه برنامه اقدام بنیاد علمی اکو شد
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ملاقات با رییس بنیاد علمی اکو بر لزوم تهیه برنامه اقدام  این بنیاد و گسترش همکاری های علمی در سازمان همکاری های اقتصادی تاکید کرد.
دکتر حسین سالار آملی روز شنبه 15 شهریور ماه 1393 در دیدار با منظور حسین سومرو که در مرکز همکاری های علمی بین المللی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، تاکید کرد که بنیاد علمی اکو از ظرفیت های اکو  برای گسترش همکاری های علمی و فناوری در حوزه اکو استفاده کند. قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل همچنین ضمن حمایت از فعالیت های بنیاد علمی اکو، از رییس پاکستانی بنیاد خواست که  فعالیت های بنیاد به برگزاری کنفرانس ها و سمینار ها محدود نشده و با گسترش فعالیت ها به زمینه هایی مانند تبادل استاد و دانشجو ، جنبه ای عملیاتی تر پیدا کند. وی هدفمند شدن برنامه های بنیاد را لازمه این کار دانست و  تاکید کرد که بنیاد علمی اکو باید یک برنامه اقدام (Action Plan) برای همکاری های خود در زمینه های علمی و فناوری تهیه کند. منظور حسین سومرو رییس بنیاد علمی اکو نیز ضمن قدردانی از فرصت ملاقات با قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل، فعالیت های این بنیاد را تشریح کرد. رییس بنیاد علمی اکو ضمن قدردانی از حمایت های مالی ایران از بنیاد علمی اکو، از برگزاری دومین نشست هیات امنای این بنیاد در ماه نوامبر (آبان ماه 1393) خبر داد.
لازم به ذکر است بنیاد علمی اکو (ECO-SF) به عنوان یکی از آژانس های تخصصی سازمان همکاری های اقتصادی در دی ماه 1389 در اسلام آباد-پاکستان راه اندازی و فعالیت های خود را آغاز کرده است. رییس کنونی بنیاد از کشور پاکستان است.