فراخوان بانک توسعه اسلامی برای اعطای جایزه به بانوان در زمینه مدیریت منابع آب

۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۹ کد : ۱۳۰۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۸
دفتر وام ها، مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد: دهمین دوره اعطای جایزه 150 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی برای مشارکت بانوان در مدیریت منابع آب برگزار می شود. بانک توسعه اسلام...
فراخوان بانک توسعه اسلامی برای اعطای جایزه به بانوان در زمینه مدیریت منابع آب
دفتر وام ها، مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد: دهمین دوره اعطای جایزه 150 هزار دلاری بانک توسعه اسلامی برای مشارکت بانوان در مدیریت منابع آب برگزار می شود.

 بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسائی بانوان محقق و کارآفرین در زمینه های اقتصادی و اجتماعی در کشورهای عضو و تشویق آنها برای افزایش مشارکت و نوآوری، جایزه نقدی به مبلغ 50 هزار دلار و نشان افتخار و گواهینامه برای اشخاص حقیقی و جایزه ای معادل 100 هزار دلار برای موسسات و نهادهای برتر در زمینه مشارکت بانوان اعطا نماید.

با توجه به مسائل زیست محیطی فعلی در جهان و عدم دسترسی بسیاری از کشورهای فقیر به منابع آب سالم و کافی، موضوع جایزه سال جاری "مشارکت زنان در مدیریت منابع آب "تعیین شده که با توجه به نوآوری های ایجاد شده توسط زنان در مدیریت بهینه مصرف آب و اثرات آن بر بهبود منابع آبی سالم و بهداشتی برای کشورهای عضو، نسبت به بررسی داوطلبین و تعیین برنده نهایی از سوی کمیته منتخب بانک اقدام می نماید.

رقابت داوطبان در دو بخش شامل رقابت های انفرادی و همچنین بین موسسات معتبر وتخصصی در حوزه مدیریت منابع آب صورت می پذیرد.  شایان ذکر است که در سال های قبل نیز خانم سعیده قدس مدیر موسسه محک و همچنین خانم سیده فاطمه مقیمی مشاور امور بانوان کارآفرین اتاق بازرگانی ایران برنده جایزه بانک در زمینه " نقش زنان در توسعه " شده اند.

داوطلبین باید گزارش کامل از تحقیقات و پروژه های انجام شده به همراه مستندات شامل عکس و فیلم، مقالات، تقدیر نامه ها، بروشور و کاتالوگ ها و کلیه مدارک و اطلاعات خود را که به تایید حداقل دو نفر از مدیران ارشد کشوری و تحقیقاتی و علمی رسیده باشد به همراه فرم تکمیل شده و جزییات فعالیت های فعلی محقق و تصویر مقالات درج شده در نشریات بین المللی، حداکثر تا تاریخ 30 نوامبر  سال جاری (9آذرماه) به کمیته جایزه بانک توسعه اسلامی به آدرس ایمیل prizeforwomen@isdb.org ارسال و یا به همراه کتابها و مقالات به آدرس بانک توسعه اسلامی ارسال نمایند.

همچنین داوطلبان می توانند جهت اخذ اطلاعات بیشتر به سایت های www.isdb.org ‌و یا WWW.IRTI.ORG مراجعه یا با شماره تلفن 6466787-12-00966 تماس حاصل نمایند.

نتایج نهایی رقابت بین 56 کشور عضو، در آوریل سال 2015 اعلام خواهد شد. متقاضیان (موسسه یا واحد پژوهشی و تحقیقاتی از بخش های خصوصی، دولتی، منطقه‌ای و بین‌المللی) می توانند نسبت به ارسال تحقیقات برتر در این زمینه به بانک توسعه اسلامی اقدام نمایند.​