شیوه جدید وزارت علوم در نحوه تعاملات بین‌المللی

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۶ کد : ۱۲۶۶۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به شیوه جدید وزارت علوم در نحوه تعاملات بین‌المللی گفت:برای هر کشور خارجی یک دانشگاه هماهنگ کننده داخلی در نظر گرفته شده و دانشگاه‌های دیگر زیرمجموعه این...
شیوه جدید وزارت علوم در نحوه تعاملات بین‌المللی
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به شیوه جدید وزارت علوم در نحوه تعاملات بین‌المللی گفت:برای هر کشور خارجی یک دانشگاه هماهنگ کننده داخلی در نظر گرفته شده و دانشگاه‌های دیگر زیرمجموعه این دانشگاه قرار می‌گیرند.
 

دکتر حسین سالار آملی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با بیان این که وزارت علوم در بحث بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها دارای وظایفی است، گفت: سیاست‌گذاری کلان ملی و بسترسازی و نظارت و ارزیابی توسط وزارت علوم انجام می‌شود. در زیر مجموعه وزارت علوم، موسسات یا دانشگاه‌های نوع 1 وجود دارند که وظایف آنها هماهنگ کننده ملی، سیاست‌گذاری بخشی و اجرایی و پیگیری و هم‌افزایی است.

وی افزود: زیر مجموعه موسسات یا دانشگاه‌های نوع 1 ، موسسات نوع 2 هستند که وظایف آنها اجرای پروژه‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک است.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در ادامه توضیح داد:به عبارت دیگر،برای هر کشور خارجی یک دانشگاه هماهنگ کننده داخلی در نظر گرفته شده و دانشگاه‌های دیگر زیرمجموعه این دانشگاه قرار می‌گیرند.برای مثال دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تعامل با کشور فرانسه انتخاب شد و 10 دانشگاه دیگر در زیر مجموعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های فرانسه تعامل برقرار می‌کنند.