شرایط شرکت درچهاردهمین دوره اعطای جایزه علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی در سال 2016 اعلام شد

۰۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۸ کد : ۱۲۵۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۸
بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسائی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین موسسات علمی و تحقیقاتی 56 کشور عضو، حسب روال هر ساله، سه جایزه  را که هر یک شامل جایزه نقدی به مبل...
بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسائی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین موسسات علمی و تحقیقاتی 56 کشور عضو، حسب روال هر ساله، سه جایزه  را که هر یک شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه است به سازمان‌ها، نهادها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته‌های علوم و فناوری هستند، اعطا کند.
 به گزارش روابط عمومی ،این تحقیقات می‌بایست دارای تاثیرات قابل ملاحظه بر توسعه اجتماعی، اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی، داروسازی و پزشکی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانو تکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشند.
همچنین ،تقدیر و تشویق موسسات برتر و رقابت موثر بین موسسات علوم و تحقیقاتی کشورهای عضو و افزایش آگاهی از اقدامات بالقوه کشورها از جمله اهداف مهم این رقابت بوده و در سه گروه شامل مشارکت‌های علمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضا، تحقیق و مشارکت در علوم پایه و تحقیقات علمی موثر در کشورهای کمتر توسعه یافته عضو بانک می‌باشد.
اعضای هیئت علمی ، محققان و پژوهشگران می توانند  با مراجعه به وب سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb.org از بخش جایزه علوم و فناوری در صفحه اول سایت، نسخه الکترونیکی فرمهای مرتبط را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 8 آذر ماه 1394 از طریق نشانی الکترونیکی STPrize1437@isdb.org به بخش مربوطه بانک مذکور ارسال کنند.