شرایط برای توسعه همکاری های علمی و فناوری، بیشتر و بهتر شده است

۰۹ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۲۵۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۹
دکتر سالار آملی در دیدار با سفیر کوبا: شرایط برای توسعه همکاری های علمی و فناوری، بیشتر و بهتر شده است. دکتر حسین سالار آملی در دیدار با سفیر کوبا در تهران با اشاره به روابط تاریخی و علایق مشترک دو ...
شرایط برای توسعه همکاری های علمی و فناوری، بیشتر و بهتر شده است
دکتر سالار آملی در دیدار با سفیر کوبا:

شرایط برای توسعه همکاری های علمی و فناوری، بیشتر و بهتر شده است.

دکتر حسین سالار آملی در دیدار با سفیر کوبا در تهران با اشاره به روابط تاریخی و علایق مشترک دو کشور، بر توسعه همکاری های دو کشور در حوزه علم و فناوری در آینده تاکید کردند.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در دیدار با آقای ولادیمیر گونزالس کسادا، سفیر کوبا در تهران گفتند: دولت و مردم دو کشور، علایق و مشترکاتی دارند که شرایط را برای توسعه همکاری های علمی و فناوری،‌ بیشتر و بهتر از گذشته کرده است. ایشان با تبریک به سفیر، دولت و مردم کوبا برای رای بالای مجمع عمومی به قطعنامه لغو تحریم آمریکا علیه کوبا افزودند: از تلاش های شما برای بهتر شدن روابط علمی دو کشور تشکر می کنم. تبادل استاد و دانشجو، اعطای بورس به اتباع کوبا در رشته زبان و ادبیات فارسی، تبادل هیات های علمی در حوزه فناوری، اعطای فرصت های کوتاه و بلند مدت مطالعاتی و تبادل اطلاعات درباره نظام آموزشی از جمله حوزه هایی است که هم ما علاقه مند به توسعه آنها با کوبا هستیم و هم می تواند به توسعه و تحکیم روابط کمک کند.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در ادامه اظهار داشتند: ما آماده ایم که پنج بورسیه به اتباع کشور کوبا در رشته زبان و ادبیات فارسی اعطا کنیم. همچنین این آمادگی وجود دارد که برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه های کوبا، استاد زبان فارسی اعزام کنیم.

سفیر کوبا در تهران با استقبال از پیشنهاد ارایه بورسیه در رشته زبان فارسی از وزارت علوم تشکر کرد و گفت: تبادل بورس میان دو کشور در حوزه های مورد نیاز به تقویت همکاری کمک خواهد کرد.

چگونگی نظام آموزشی کشور کوبا،‌ شرایط و تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه ها و مراکز علمی، کیفیت بالای نظام آموزشی و مراکز آموزشی ایران، تراکم تمایل وزیران علوم و فناوری برای سفر به ایران، توانمندی دانشجویان ایرانی و تمایل کشورهای خارجی به جذب نخبگان ایرانی نیز از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.​