سفیر قزاقستان در ایران از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد

۱۶ آبان ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۸ کد : ۱۲۳۰۵ اخبار
تعداد بازدید:۵۵۸
امریف بغداد کولتائویچ، سفیر قزاقستان به همراه سرکنسولگر این کشور در ایران از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، بغداد کولتائویچ، ابتدا از ۳ شرکت دانش بنیان مستقر در ...
امریف بغداد کولتائویچ، سفیر قزاقستان به همراه سرکنسولگر این کشور در ایران از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، بغداد کولتائویچ، ابتدا از ۳ شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری ‌خراسان که در زمینه های پالایشی و فناوری های Hi-Tech فعال هستند بازدید کرد و سپس در‌ جلسه ای با مدیران پارک علم و فناوری خراسان، در خصوص نحوه تعاملات و همکاری های علمی-پژوهشی با ایران به گفتگو پرداخت.
در این جلسه، دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن اشاره به اینکه تاکنون در زمینه های مبادلات فناوری و همکاری با شرکت های دانش بنیان، تفاهم نامه هایی در سطوح بالا، به امضا مقامات عالیه دو طرف رسیده است اظهارکرد: علارغم علائق سیاسی و کاری میان دو کشور تاکنون همکاری مناسبی را شاهد نبوده ایم و پیگیری بخشی از تفاهمات صورت گرفته با قزاقستان به صورت یک طرفه از جانب ایران صورت می پذیرد.
همچنین در ادامه مهندس امینی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خراسان گزارشی اجمالی از فعالیت این مجموعه، حیطه کاری شرکت های دانش بنیان عضو پارک و فعالیت های بین المللی این مرکز، بیان داشت .
گفتنی است در پایان این جلسه، رئیس پارک علم و فناوری خراسان با ارایه پیشنهاداتی خواستار پیگیری تفاهم نامه های پیشین و چالش های مورد بحث به عنوان یک فوریت از طریق وزارت امور خارجه شد.​