سفر نمایندگان مدرسه عالی مکانیک پاریس به ایران

۲۷ دی ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۱ کد : ۱۲۲۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۶
به منظور برقراری ارتباط و شناسایی زمینه های همکاری با دانشگاه های کشور، هیاتی از مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، به سرپرستی مدیر کل این موسسه، از تاریخ 19 تا 22 دی ماه 1393 ( 9 تا 12 ژانویه 2015)&...
به منظور برقراری ارتباط و شناسایی زمینه های همکاری با دانشگاه های کشور، هیاتی از مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، به سرپرستی مدیر کل این موسسه، از تاریخ 19 تا 22 دی ماه 1393 ( 9 تا 12 ژانویه 2015)  به کشورمان سفر کردند. در این سفر که آقای دکتر قربانی اصل، رایزن علمی کشورمان در کشورهای عضو شنگن، نیز حضور داشتند، هیات فرانشوی از دانشگاه های صنعتی امیر کبیر، دانشگاه الزهرا(س)، جهاد دانشگاهی و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بازدید کردند. در نشست ملاقات با مسئولان و نمایندگان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی که در روز یکشنبه 21/10/93 برگزار شد، زمینه های همکاری مشترک بین دو دانشگاه به ویژه در خصوص تشکیل دوره ها و دکترای مشترک، فرصت های مطالعاتی، برگزاری کنگره و کنفرانس های علمی در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و مگا الکترونیک، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. هیات فرانسوی، همچنین از آزمایشگاه شبیه سازی رانندگی یا واقعیت مجازی دانشگاه بازدید کردند. در این بازدید، آقای دکتر خاکی صدیق، رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، و آقای آلن ریویر، مدیر کل مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های آموزشی، علمی و پژوهشی امضا کردند. این یادداشت تفاهم منضم به یک برنامه عمل (action plan) بوده است. در این برنامه اقدام، که به امضای دو طرف نیز رسید، دستیابی به فرصت های برابر به منظور آشنایی دو طرف با امکانات علمی آموزشی بین دو دانشگاه، و توسعه همکاری مشترک، از طریق تبادل دانشجو و اجرای برنامه های مشترک، مورد تاکید قرار گرفت.
هیات فرانسوی، عصر روز یکشنبه 21/10/93، تهران را به مقصد اصفهان ترک کرد. پیش بینی شده است، نمایندگان مدرسه عالی مکانیک پاریس(SUPMECA)، از دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید کرده، زمینه های همکاری بین دانشگاهی را مورد بررسی قرار دهند.