ژورنال مدیریت بحران و سلامت پژوهشگاه شاخص پژوه

۱۷ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۵ کد : ۱۱۸۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۷
با تلاش پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه ژورنال مدیریت بحران و سلامت پژوهشگاه مطابق ابلاغ سایتhttp://www.ncbi.nlm.nih.gov از امروز بین المللی گردید.معرفی PubMed:یکی از مشهورترین پایگاه­های...
با تلاش پژوهشگران پژوهشگاه شاخص پژوه ژورنال مدیریت بحران و سلامت پژوهشگاه مطابق ابلاغ  سایتhttp://www.ncbi.nlm.nih.gov از امروز بین المللی گردید.
معرفی PubMed:
یکی از مشهورترین پایگاه­های بین المللی اطلاعاتی،که پایگاهی غیر اشتراکی  و غیر فارسی در حوزه علوم زیستی است مدلاین یا در حالتی کلی تر PubMed  می باشد .
 لازم به یاد آوری است مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی  (for Biotechnology Information NCbI= National Center) : واقع در کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) ایجاد کننده "پاب مد" بوده است . در واقع  نسخه تحت وب و آنلاین ایندکس مدیکوس  که  بصورت چاپی منتشر می شد همان پاب مد یا مدلاین می باشد. این پایگاه حاوی چندین بانک اطلاعاتی متنوع است که شاخص ترین آنها تحت همان نام پاب مد شناخته می شود  و این پایگاه شامل : اطلاعات کتاب شناختی و گاهی چکیده و حتی  در برخی موارد full text مقالات بیش از 5400 عنوان ژورنال از 75 کشور دنیا که 21 میلیون رکورد کتاب شناختی را شامل شده و در زمینه های موضوعی علوم زیستی مانند پزشکی ،پرستاری ،دندانپزشکی ، بهداشت ،دامپزشکی ، علوم بالینی  و غیره را از سال 1966میلادی تا کنون نمایه می کند.
البته مقالات مربوط به سال های 1966 تا 1975میلادی فاقد چکیده می باشند، اما از 1975 میلادی به بعد دارای چکیده بوده و کاملا لینک به بخش full text می باشند.
برای جستجو و یافتن مقالاتی که در این پایگاه اطلاعاتی قرار دارند کافی است، به سایت http://www.ncbi.nlm.nih.gov مراجعه نمائید.