زاهدان؛ میزبان هفتمین نشست مشورتی مدیران بین الملل می شود

۱۵ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۸ کد : ۱۱۸۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸
هفتمین نشست ­مشورتی ­معاونان­ و مدیران ­بین­الملل­ دانشگاه­ها، مراکز آموزش­ عالی ­و پژوهشی ­و پارک­­های ­علم ­و فناوری ­منتخب در تاریخ  17 دی 1394 به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در شهر زاهد...
زاهدان؛ میزبان هفتمین نشست مشورتی مدیران بین الملل می شود

هفتمین نشست ­مشورتی ­معاونان­ و مدیران ­بین­ الملل­ دانشگاه­ها، مراکز آموزش­ عالی ­و پژوهشی ­و پارک­­های ­علم ­و فناوری ­منتخب در تاریخ  17 دی 1394 به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در شهر زاهدان برگزار می شود.

دکتر حسین سالار آملی،‌ قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با اظهار این خبر، ‌گفتند: دو دستور اصلی کار این نشست عبارتند از: دستورالعمل ساماندهی و هم افزایی فعالیت های علمی بین المللی شورای معاونان و مدیران بین الملل مناطق نه گانه علم و فناوری کشور و پیشنهادها و راه­کارهای دانشگاه­ها برای توسعه و تقویت روابط علمی بین­المللی در دوره پسابرجام(ضرورت تدوین برنامه عمل).

قائم مقام وزیر در اموربین الملل با اشاره به این که، این دو دستور بر اساس شرایط منطقه ای و جهانی اتخاذ شده است، افزودند: انتظار داریم با تدوین دستورالعملی جامع و همه جانبه، از ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه­ها، مراکز آموزش­ عالی ­و پژوهشی ­و پارک­­های ­علم ­و فناوری و پیشنهادهای آنان برای تدوین برنامه عمل همکاری های علمی بین الملل در آینده و در دوره پسا برجام استفاده کنیم.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی از دانشگاه سیستان و بلوچستان به خاطر میزبانی این نشست، تشکر کرده و گفتند: معتقدیم دانشگاه های دور از مرکز، توانمندی های بالقوه و ظرفیت های عظیمی برای توسعه روابط با کشورهای منطقه دارند که باید از قوه به فعل در آیند. هرچند سطوح این فعلیت ممکن است از قاره ای به قاره ای دیگر متفاوت باشد اما نباید از ظرفیت های کشورهای همسایه و مسلمان برای توسعه و تقویت همکاری های علمی بین المللی غافل بود. کشور همسایه و افغانستان نیز جزو کشورهای است که ایران از گذشته تا به امروز، نگاهی جدی به توسعه روابط علمی با آن داشته و برای آینده نیز برنامه های جدی دارد.

دکتر حسین سالار آملی، راهبری ایران بر«اقدامات اعتمادساز آموزشی(E-CBM) قلب آسیا-پروسه استانبول» و واگذاری مرجع ملی این برنامه به مرکز همکار یهای علمی بین المللی وزارت علوم را یکی از سیاست های کلان این نگاه برشمرد و بیان داشتند: ما سعی کردیم به موازات تمرکز زدایی و تراکنش اقدامات در خارج از مرکز و با اخذ موافقت وزیر محترم علوم،‌ تحقیقات و فناوری، به عنوان یکی از نخستین و جدی ترین کارها، مسئولیت تاسیس و راهبری دبیرخانه اجرایی اقدامات اعتمادساز آموزشی قلب آسیا-پروسه استانبول را به دانشگاه سیستان و بلوچستان تفویض کنیم که این امر خوشبختانه با ابلاغ حکم مسئولیت تاسیس و راهبری دبیرخانه اجرایی اقدامات اعتمادساز آموزشی قلب آسیا-پروسه استانبول به دانشگاه سیستان و بلوچستان در این نشست، عملی خواهد شد.

شایان ذکر است که هفتمین نشست ­مشورتی ­معاونان­ و مدیران ­بین­ الملل­ دانشگاه­ها، مراکز آموزش­ عالی ­و پژوهشی دولتی و غیر دولتی ­و پارک­­های ­علم ­و فناوری ­منتخب با حضور معاونان و مدیران بین الملل 50 دانشگاه،‌ پژوهشگاه، مرکز آموزشی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و مقامات استانی در روز پنج شنبه مورخ 17 دی 1394 در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان در شهر زاهدان برگزار خواهد شد.​