دیدار هیات اعزامی از سوی کشورمان با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات کمیسیون اروپا در بروکسل

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۴ کد : ۱۰۸۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۸
آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل و اعضای هیات همراه، صبح روز پنج شنبه  18 شهریور ماه 1395 (8 سپتامبر 2016) با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات ک...
دیدار هیات اعزامی از سوی کشورمان با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات کمیسیون اروپا در بروکسل
آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل و اعضای هیات همراه، صبح روز پنج شنبه  18 شهریور ماه 1395 (8 سپتامبر 2016) با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات کمیسیون اروپا دیدار و گفت و گو کردند.  در این دیدار مهم که با یکی از عالی ترین مقامات اتحادیه اروپا صورت پذیرفت، آقای موداس به سفر خود و هیات اتحادیه اروپا به ریاست خانم فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تنی چند از کمیسیونر های آن اتحادیه در اواخر فروردین ماه 1395 به کشورمان و مذاکرات مفید انجام شده در طول این سفر، اشاره کرده، و از ایران و ایرانیان، به عنوان ملتی با کیفیت بالای علمی در سطح دنیا، یاد کردند. آقای موداس در ادامه، افزودند: عصر جدید در حوزه علوم، فناوری و تحقیقات، سرآغاز شکوفایی است و ما باور داریم که در آستانه این عصر جدید، برای همکاری با کشوری قرار گرفته ایم که برای گشودن درهای علم به سوی جهان و به سایر کشورهای دنیا آماده است.

آقای موداس، در ادامه به بحران پناهجویان و موج عظیم مهاجرت آنانهمچنین بحران مالی اروپا در بین سال های 2018 - 2012اشاره کرده، افزودند اجرای کامل تعهدات کشورها، و اجرای کامل این مسئولیت ها، معیاری برای اعتماد بین مقامات کشورها، و اصلی مهم برای اعتمادآفرینی بیشتر میان ایران، کشورهای طرف مذاکره و توسعه روابط است.

در این نشست، آقای کارلوس موداس، بر نتیجه مثبت ملاقات دیروز با مدیران و نمایندگان ادارت کل تحقیقات و ابداعات و علوم، اشاره کرده، و تبادل دانشجو و استاد بین ایران و اروپا را یکی از اهداف مهم توسعه روابط علمی بین ایران و اتحادیه اروپا، دانستند.

آقای دکتر سالار آملی نیز در این دیدار، ضمن اشاره بر تعداد دانشجویان ایرانی، بر اجرای بیش از 140 پروژه تحقیقی مشترک با بسیاری از کشورها و دانشگاه های خارج از کشور تاکید کرده، و با اشاره بر اجرای سه پروژه مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشتند راه اندازی دوره های تحصیلی مشترک و ایجاد فرصت های مطالعاتی برای دانشجویان دوره دکترا از اهداف دیپلماسی آموزشی است.