دکتر سالار آملی:نخبگان و دانشمندان علم و فناوری، بهترین حاملان پرچم هم زیستی و توسعه منطقه هستند

۲۲ مهر ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۵ کد : ۱۰۴۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۴
دکترحسین سالار آملی، قائممقام وزیر در اموربین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در «هجدمین اجلاس اتحادیه دانشگاههای دولتی حاشیه دریای خزر» گفتند: دریای زنده و زیبای خزر، محملی است برای بیان...
دکتر سالار آملی:نخبگان و دانشمندان علم و فناوری، بهترین حاملان پرچم هم زیستی و توسعه منطقه هستند
دکترحسین سالار آملی، قائممقام وزیر در اموربین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در «هجدمین اجلاس اتحادیه دانشگاههای دولتی حاشیه دریای خزر» گفتند: دریای زنده و زیبای خزر، محملی است برای بیان سرنوشت مردم منطقه و چه کسانی بهتر از نخبگان و دانشمندان علم وفناوری کشورها هستند تا پرچم هم­زیستی را بر دوش کشیده و سرنوشت بهتری را برای مردم منطقه رقم بزنند.

قائم مقام وزیر در اموربین الملل تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران حتی در سایه تحریم های ظالمانه توانسته است به پیشرفت های خوبی برای مردم خود و منطقه دست یابد و اکنون آماده است تمام دانش دانش و فناوی خود را در اختیار کشورهای منطقه قرار داده و از تجربیات دیگر کشورهای عضو اتحادیه برای توسعه ایران استفاده کند.

ایشان افزودند: از روسای محترم دانشگاه ها و مراکز عضو اتحادیه، استادان و دانشجویان انتظار میرود بر تحقیقات و پژوهش هایی تمرکز کنند که بر دریای خزر تاثیر دارد زیرا این دریا، منبع معیشت میلیون ها انسانی است که از آن تغذیه می کنند. مشکلات زیست محیطی، افزایش ذخایز آبزیان، افزایش بهره وری غیر مخرب، آموزش مردم، بهره وران و مسئولان و مدیریت بهتر آن، محورهایی است که باید بر آنها تمرکز شود.

دکتر سالار آملی اظهار در ادامه اظهار نمودند: داشتن استراتژی توسعه برای اتحادیه و نقشه راه فعالیت های آینده، انتظاری است که جامعه علم و فناوری از این اتحادیه دارد.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی پیشنهاد کردند فرصتی فراهم شود تا غیر از دانشگاه های دولتی عضو اتحادیه، پارک های علم و فناوری و هم چنین دانشگاه های غیر دولتی دارای ظرفیت علمی مناسب نیز بتوانند به عضویت اتحادیه در آیند تا از این طریق بتوان با توان بیشتری به مردم منطقه و جامعه علم و فناوری کمک کرد.

قائم مقام وزیر در اموربین الملل بر حمایت وزارت علوم از اتحادیه، اعطای بورس و انجام تحقیقات مشترک تاکید نموده و گفتند: امیدوارم هجدمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزربه اهداف خود دست یافته و در پایان نشست،به موضوعات خوبی برای انتقال و تبادل تجربیات دست یابد.

شایان ذکر است هجدمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با مشارکت 55 دانشگاه، مرکز پژوهشی داخلی و خارجی در تاریخ 22 و 23 مهر 1394 برگزار می شود.


( ۲ )