پرسش‌های متداول


آیا برای ارائه مقاله در خارج از كشور نیاز به مجوز سفرهای خارجی می باشد؟

خیر، تا اطلاع ثانوی نیاز نیست. جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 82234230 تماس حاصل نمایید.

آیا تمدید روادید كارشناسان خارجی از طریق مركز همكاریهای علمی بین المللی انجام می شود؟

بله، تمدید روادید كارشناسان خارجی دعوت شده از طرف دانشگاهها و مراكز علمی از طریق این مركز انجام می شود.

آیا دانشگاه .... در كشور …….. مورد تایید وزارت علوم ایران است؟

صرفا به سازمان امور دانشجویان مراجعه نمایید: آدرس: تهران- ضلع شرقی میدان فردوسی- خیابان شهید موسوی ( فرصت) آدرس اینترنتی: www.saorg.ir

آیا امکان انتقال به دانشگاه آزاد هم وجود دارد؟

تقاضاهای ارائه شده به دانشگاه آزاد فقط در مقطع کارشناسی بررسی می شود.

برای اخذ مجوز سفر خارج از كشور چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

1- اخذ نامه كتبی از رییس دانشگاه 2- دانلود و تكمیل فرم گزارش توجیهی سفر از تارنمای مركز: http://www.msrt.ir/fa/CISC/pages/Home.aspx 3- كپی شناسنامه، كارت ملی و گذرنامه متقاضی سفر 4- ارسال نامه كتبی همراه با مدارك فوق به این مركز و درج اطلاعات تماس ضروری جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 20و82234221 تماس حاصل نمایید

برای برگزاری کنفرانس بین المللی چکار باید کنیم؟

مجوز برگزاری همایش های بین المللی بر عهده معاونت پژوهشی قرار دارد.

شرط اختصاصی انتقال به داخل در دوره دکتری تخصصی چیست؟

نحوه انتقال کاملا بر عهده دانشگاه پذیرنده است و شرایط را دانشگاه معین می کند. کلیه مدارک حتما باید به تائید سفارت رسیده باشد.

فرایند انتقال به داخل در دانشگاهها به چه صورت است؟

تکمیل تقاضا ارسال تقاضانامه الکترونیکی انتقال - قابل دریافت از سایت رایزنی بخش بخشنامه ها تهیه مدارک تحصیلی دانشجو در خارج از کشور تصویر گذرنامه تصویر مدارک تحصیلی ماقبل تصویر کارت دانشجویی بررسی تقاضا در اداره کل دانشجویان داخل و اعلام نتیجه حداکثر پس از دو ماه از تاریخ دریافت تقاضا

متخصص ایرانی مقیم خارج از کشور هستم. برای همکاری با دانشگاه های داخل ج.ا. ایران چگونه اقدام کنم؟

شما می توانید درخواست همکاری خود را به همراه یک نسخه رزومه برای مرکز همکاری های علمی بین المللی ارسال کنید.د ر این خصوص با شماره ۸۲۲۳۴۲۳۸ خانم فرجندی صحبت کنید. ایمیل ایشان farjandi@gmail.com می باشد.

من دانشجوی...... هستم و می خواهم ...؟

هرگونه امور و تقاضای دانشجویان در همه مقاطع و رشته ها اعم از انتقال خارج به داخل و بالعكس، اعزام و تحصیل در خارج، تایید گواهی و دانشنامه فراغت از تحصیل... صرفا از طریق سازمان امور دانشجویان انجام می پذیرد. آدرس: تهران- ضلع شرقی میدان فردوسی- خیابان شهید موسوی ( فرصت) آدرس اینترنتی: www.saorg.ir

می خواهیم از چند نفر خارجی برای شركت در كنفرانس یا... دعوت نماییم؟

فرم های دعوت از كارشناسان خارجی را از تارنمای مركز دانلود نمایید: http://www.msrt.ir/fa/CISC/pages/Home.aspx سپس تكمیل و با نامه رییس دانشگاه یا معاون پژوهشی به این مركز ارسال نمایید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره 82234230 تماس حاصل نمایید

میزان شهریه پرداختی در دانشگاههای دولتی چه مقدار است؟

این مورد بر عهده دانشگاه است و هیات امناء هر دانشگاه برای خود مشخص می کند .

برای دریافت "نامه تایید سیستم نمره دهی" باید چگونه اقدام کنم؟ 

متقاضیان با همراه داشتن اصل دانشنامه و کپی آن از ساعت ۸ تا ۱۵ به دبیرخانه مرکز همکاری های در طبقه ۹ مراجعه نمایند.

چگونه می‌توانم اخباربین المللی دانشگاه / ‏‬ پژوهشگاه / ‏‬ موسسه خود را برای اطلاع رسانی در سایت مرکز ارسال کنم؟ 

شما می‌توانید متن خبر را در فرمت word به همراه عکس برای ایمیل خانم فرجندی (farjandi@gmail.com) ارسال نمایید. اخبار شما بعد از تایید مدیریت مرکز در سایت مرکز درج خواهد شد.

چکونه می توانم برای سفرهای علمی نامه ارزی یا معرفی به بانک دریافت کنم؟ 

اعضای هیات علمی می توانند بعد از بارگزاری نامه درخواست دانشگاه، نامه پذیرش مقاله و چکیده مقاله توسط کاربر سیستم در دانشگاه/ ‏پژوهشگاه‬ یا موسسه در سامانه کنفرانس های بین المللی به آدرس https://cisc-fm.msrt.ir/ و پس از دریافت نتیجه مثبت از کاربر سامانه مذکور (در دانشگاه یا موسسه محل اشتغال خود ) ،برای دریافت حضوری نامه معرفی صادر شده به دبیرخانه مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم واقع در طبقه ۹ مراجعه نمایند.

برای رفع ابهام و هر گونه سوال می توانید با کارشناس این حوزه آقای پیمان خان محمدی به شماره ۸۲۲۳۴۲۸۴ تماس حاصل نمایید.

مبلغ ارز پرداختی برای سفرهای هیات علمی به چه صورت محاسبه می شود؟ 

با توجه به بخشنامه ۴۵ موردی بانک مرکزی مصوب ۲۰/‏۵/‏۹۷‬ پرداخت ارز برای سفرهای علمی اعضای هیات علمی به نرخ آزاد بازار می باشد.

چگونه باید مدارک تحصیلیم را تایید و به خارج از کشور ارسال کنم؟ 

اصل تمامی مدارک تحصیلی و ریز نمرات باید در سازمان امور دانشجویان مورد تائید قرار گیرد و افراد می توانند بعد از ترجمه در دارالترجمه های معتبر و زدن تمبر دادگستری، اصل ترجمه ها را جهت ارسال به خارج از کشور به این مرکز بیاورند. اول می بایست جهت تائید معاون محترم مرکز رسانده و سپس برای پاکت و مهر و موم کردن به دبیرخانه مراجعه نمایند.

روند تائید گواهی تدریس اساتید چگونه است؟

اساتید محترم حق التدریس می توانند با در دست داشتن گواهی تدریس خود که می باید به امضای معاون آموزشی یا رئیس دانشگاه خود باشد، به این مرکز مراجعه و نسبت به تائید آن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در این گواهی به هیچ وجه نباید نام سفارت یا دانشگاه خارجی ذکر شده باشد. این افراد می بایست ابتدا گواهی خود را برای گرفتن مهر مرکز، نزد خانم یوسفی در طبقه ۱۵ وزارت متبوع آورده و بعد از امضای معاونت مرکز، در دبیرخانه مرکز نامه را ممهور به مهر برجسته نمایند.

آیا "گواهی منع ادامه تحصیل" در مرکز همکاری‌های علمی بین المللی صادر می‌شود؟

بله، متقاضیان می‌توانند با همراه داشتن اصل دانشنامه به همراه کپی از ساعت ۸ الی ۱۵ به دبیرخانه مرکز همکاری‌های علمی بین المللی واقع در طبقه ۹ وزارتخانه مراجعه نمایند.